HARRI KOSKINEN, BURK och FAT, glas, Art Works-serien, signerade Harri Koskinen Iittala 2009.
"Kippo", burk med lock, höjd 10,3 cm, lockets diameter 10 cm.
"Alusta", fat, 22x11,7 cm.
Originallådor i trä med läderbeslag, stämplade "Art Works Kippo Harri Koskinen Iittala" resp. "Art Works Kippo Harri Koskinen Iittala".
Helhetsintrycket är mycket gott.