Belysning Taklampor
122793

LJUSKRONA, sengustaviansk stil, tidigt 1900-tal. H 70

Ljuskrona, sengustaviansk stil, tidigt 1900-tal. h 70.

Kronring av mässing, tre svängda ljusarmar, blå skål med avslutande kotteknopp. Krönande plym.

Slitage.

Utropspris
1 000 SEK