Möbler Speglar
122795

SPEGEL, nyrokoko, 1800-talets slut.

Spegel, nyrokoko, 1800-talets slut.

Uppsvängt genombrutet krön. Ramverk med rikt skuren dekor samt bronserade detaljer. Slipat glas. H 175, b 73.

Slitage, mindre bitar saknas.

Utropspris
2 000 SEK