Madeleine Pyk – en samling F769

PARTI BESTICK, 14 delar, silver, modell gammal fransk.

8 gafflar (4 st Svante Fredrik Granander Stockholm 1831, 3 st G.Jonsson? 1877 o 1 st Gustaf Theodor Folcker, Stockholm 1838. 6 skedar (5 st Magnus Fryberg, Jönköping 1828, 1 st Gustaf Theodor Folcker, Stockholm 1842).

Slitage och skador. Flera med stämplat monogram.

Utropspris
1 200 SEK