TOVE OCH EDVARD KINDT LARSEN, soffbord, modell nr 125 Seffle Möbelfabrik 1958.

Teak. Längd 140 cm. Bredd 64 cm. Höjd 51 cm.

Åldersrelaterat slitage. Repor. Fläckar.

Proveniens

Olof Pira

Seffle Möbelfabrik -String -Seffle 70 år med möbler från Säffle. sid 82-83.

Utropspris
2 500 SEK