Teak. Längd 140 cm. Bredd 64 cm. Höjd 51 cm.
Åldersrelaterat slitage. Repor. Fläckar.
Olof Pira
Seffle Möbelfabrik -String -Seffle 70 år med möbler från Säffle. sid 82-83.