William Gislander

(Sverige, 1890-1937)
William Gislander
(Sverige, 1890-1937)

WILLIAM GISLANDER, olja på duk, sign o dat 1933.

Gäss på äng. 90x125.

Färgbortfall i kanterna. Krackelyr. Oramad.

Konstnär

Utropspris
5 000 SEK