STOP, koppar, sannolikt Tyskland. Omkring år 1800.

Stop av driven och punsad koppar, invändigt förtent. Livet med dekor av jaktscen i form av ryttare, hundar och hjortar. Runt lock med mittbuckla och tumgrepp. Höjd 27 cm.

Slitage, smärre skador och lagningar.

Utropspris
2 000 SEK