Stop av driven och punsad koppar, invändigt förtent. Livet med dekor av jaktscen i form av ryttare, hundar och hjortar. Runt lock med mittbuckla och tumgrepp. Höjd 27 cm.
Slitage, smärre skador och lagningar.