Möbler Skåp & Byråar
1228918
BOKSKÅP, 1800-talets andra hälft.
BokskÅp, 1800-talets andra hälft.

Tudelat. Fanerat med mahogny. Överdel med glasat dörrpar och bakomliggande hyllplan. Nedtill med dörrpar och bakomliggande hyllplan. Underdel märkt med etikett "No 140 Rektor E. Lagerberg Eksjö". Bredd 132. Djup 28. Höjd 218 cm. Nyckel finns.

Renoverat och kompletterat. Slitage. Torrsprickor. Märken. Medföljande nyckel fungerar ej i överdel.

Christian Olsén
Christian Olsén
Filialchef Västberga
+46 (0)703 09 56 57

Slutpris
14 500
1 385
1 556
Utropspris
8 000 SEK
Budhistorik (41 bud)
5 jul 15:44
14 500 SEK
11
5 jul 15:44
14 000 SEK
5 jul 15:43
13 500 SEK
11
5 jul 15:43
13 000 SEK
5 jul 15:43
12 500 SEK