Betsat lövträ. Rikligt skuren dekor av bladverk och druvklase. Spegelns höjd 152, bredd 77 cm. Vägghängt konsolbord, bredd 73. Djup 27, höjd 38 cm.
Åldersrelaterat slitage. Smärre lagningar.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10