Möbler Speglar
1229005
SPEGEL MED KONSOLBORD, 1800-talets andra hälft.
Spegel med konsolbord, 1800-talets andra hälft.

Betsat lövträ. Rikligt skuren dekor av bladverk och druvklase. Spegelns höjd 152, bredd 77 cm. Vägghängt konsolbord, bredd 73. Djup 27, höjd 38 cm.

Åldersrelaterat slitage. Smärre lagningar.

Christian Olsén
Christian Olsén
Filialchef Västberga
+46 (0)703 09 56 57

Utropspris
6 000 SEK