Matta, rölakan, ca 240 x 171,5-175 cm, signerad S.H.

Randig blåmelerad botten med polykroma geometriska figurer. Bred gråvitmelerad huvudbård med mönster som ovan.

Något slitage och smutsig, fläckar. Långsidorna med trampveck och smärre skador.

Utropspris
2 500 SEK