Bestående av:
14 djupa tallrikar, 23 cm.
18 tallrikar, 26,5 cm (1 med nagg).
11 assietter, 19,5 cm (1 med nagg, 1 med sprickor och nagg).
1 udda djup fat, 24 cm.
1 kanna, höjd 16,5 cm (sprickor).
1 skål, 22 cm (stjärnspricka).
1 serveringsfat, längd 33 cm.
1 serveringsskål, tre delar, 24x24,5 cm.
2 ostkupor, längd på fat 19 cm (1 fat med nagg).
1 underlägg, 15 cm.
1 kopp med 3 fat, 16,5 cm (1 med nagg).
1 såsskål på fat med lock, 17,5 cm (skador).
4 äggkoppar (1 med nagg).
Slitage. Krackelyr. Missfärgningar, få med skador, få med nagg och sprickor.