och runda briljantslipade diamanter, vikter 1.23 ct och 0.25 ct enligt uppgift, storlek 16.25/51, totalvikt 9 g.
Obetydligt ytslitage. Mindre nagg på tanzaniten.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10