Möbler Speglar
1229730
SPEGEL MED KONSOLBORD, Swedish Modern, 1940-tal.
Spegel med konsolbord, swedish modern, 1940-tal.

Njurformad spegel. Konsolbord med skiva och fotstång av råglas. Skuren dekor av akantus i laserat trä. Spegel 105 x 75 cm. Konsolbord 95 x 30 cm.

Slitage. Glasstav med nagg.

Proveniens

En frisersalong i Stokcholm.

Alexander Robertson
Alexander Robertson
+46 (0)709 17 99 95

Utropspris
3 000 SEK