Design Konstglas
1229799
Erkkitapio Siiroinen
(Finland, 1944-1996)
Erkkitapio siiroinen, konstglas, "hakas-malja", signerad erkki siiroinen riihimäen lasi oy.

ERKKITAPIO SIIROINEN, konstglas, "Hakas-malja", signerad Erkki Siiroinen Riihimäen Lasi Oy.

Tillverkades på beställning. Klar samt frostad kristall. Bär tillverkarens etikett. Längd 17,5 cm. Höjd 12 cm.

Obetydligt litet nagg.

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Specialist design
+358 (0)40 1284 977

Utropspris
250 EUR