Bestående av:
18 koppar med fat, 1549, diameter på fat 12,5 cm (1 fat med nagg).
18 fat, 1625, 17,5 cm.
1 serveringsfat, 1563, 33 cm.
1 sockerskål med lock, 1680, längd 14 cm.
1 kanna med lock, 1517, höjd 22,5 cm.
1 mjölk/gräddkanna, 1538, höjd 10,5 cm.
Smärre slitage. 1 fat med nagg.