Klockor & Ur Armbandsur
1230640
JAEGER-LE COULTRE, armbandsur, 33 mm.
Jaeger-le coultre, armbandsur, 33 mm.

stål, manuell, plexiglas, läderband, 1940-tal.

Caliber P 469/A, Verknr. 519034, Boettnr. 429276.

Slitage. Urtavla och visare med patina. Fungerar vid katalogisering, Bukowskis garanterar ej framtida funktion vid försäljning.

Johanna Graflund
Johanna Graflund
Värderare, biträdande klockspecialist
+46(0)704 55 71 04

Utropspris
8 000 SEK