ROBERT DOISNEAU, gelatinsilverfotografi, stämplad a tergo.
Man på jobbet, 18 x 21 cm. Oramad.
Omfattande slitage. Mjuka hörn.
Stämpel: Photo Robert Doisneau, Alé 35-59 / 46 Place Jules Ferry 46, Montroque, Seine / C.C. Chéques Postaux / Paris 395.795 / R.M: 68.987.