Möbler Bord
1230933
Jugend
(Sverige, 1890-1920)
Skrivbord, jugend, 1900-talets början.

SKRIVBORD, jugend, 1900-talets början.

Ett målat skrivbord med två lådor och raka nedåt avsmalnande ben, bredd 105, djup 54, höjd 75 cm.

Senare målning. Smärre slitage. Nyckel saknas.

Lisa Mothander
Lisa Mothander
+46 (0)767 81 06 02

Utropspris
3 000 SEK