Konst Modern svensk konst
1231057
Olle Baertling
(Sverige, 1911-1981)
Olle baertling, färgserigrafi på tyg (flagga), signerad baertling och numrerad 33/250.

OLLE BAERTLING, Färgserigrafi på tyg (flagga), signerad Baertling och numrerad 33/250.

"Flags for America's Cup". 1977. 72,5 x 109 cm. Utgiven av Galleri Nordenhake, Malmö och Galleri Fabian Carlsson, Göteborg.

Smärre fläckar.

Anna Wessman
Anna Wessman
+46 (0)708 10 86 14

Utropspris
6 000 SEK