123117
SEKRETÄR. Sengustavianskt provinsarbete, 1800-talets första hälft.
SekretÄr. sengustavianskt provinsarbete, 1800-talets första hälft.

Mahogny. Mässingsbeslag och lister. Grå stenskiva. Klaff med lådinredning med intarsiadekor. Två lådor. Höga raka nedåt avsmalnade ben. L 87, b 48, h 121. Nyckel finns.

Hårt slitage, fanérskador, sprickor. Något slagen klaff. Något kärvande lås.

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Utropspris
5 000 SEK