Fodral fanerat med valnöt. Locket med infällt tryck på glas. Ca 50 skivor medföljer. Senare bord av furu medföljer. 52 x 43 x 25 cm. Bord höjd 54 cm. Nyckel finns.
Ej funktionstestad. Slitage. Smärre fläckar.