Design Konstglas
1231866
Helén Krantz
(Sverige, Född 1953)
HelÉn krantz, vaser, 2 stycken, glas, orrefors, signerade och daterad 2000.

HELÉN KRANTZ, vaser, 2 stycken, glas, Orrefors, signerade och daterad 2000.

Klar och grön respektive blå glasmassa. Signerad Helen Krantz, Orrefors Expo 5201-22 resp 5199-22 Höjd ca 25 cm.

Obetydligt slitage.

Alexander Robertson
Alexander Robertson
+46 (0)709 17 99 95

Utropspris
2 500 SEK