HÖRNSOFFA, Howardmodell, Englesson, 2000-tal.

Tvådelad samt lös hörn, helstoppad hörnsoffa med brun klädsel och lösa plymåer. Längd 190+190 cm. Mått på hörnsektionen 94x95 cm. Sitthöjd ca 42 cm.

Smärre slitage.

Proveniens

Enligt uppgift inköpt på Stalands.

Utropspris
7 000 SEK