Värdera enkelt digitalt – vi hämtar

Läs mer och värdera här

123363
SERVIS, ca 150 delar, porslin. "Musselmalet", Kongl Dansk.

Olika produktionsår och modeller av Musselmalet. Bestående av 15 mattallrikar, 19 sopptallrikar, 5+8 sopptallrikar mindre, 14 förrättstallrikar, 22 småasietter, 1+2 runda uppl. fat, 1+1+1+1 ovala uppl. fat, 1+1 lövformade fat, 1 terrin utan lock, 1 rund terrin med lock, 2 ovala terriner med lock, 2 runda mindre terriner med lock på fat, 2 såsskålar på fat, 4 placeringskortsställ, 2 saltkar, 16 tekoppar med fat, 2 kaffekoppar med fat, 3+9 askfat, kakfat, sockerskål, kanna, skål, 15 moccakoppar med fat.

Skador och lagningar.

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Utropspris
12 000 SEK