POUL CADOVIUS, hyllsystem, "Royal System", Danmark, 1900-talets tredje kvartal.

Fanerade med valnöt. Gavlar ca 240 cm. Modul med skjutdörrar och bakomliggande hyllplan, 80 x 46, höjd 50 cm. Modul med glasade dörrar och hyllplan, 80 x 22, höjd 56 cm. Modul med nedfällbar lucka, 80 x 38, höjd 42 cm. Modul med fyra lådor, 80 x 46, höjd 52 cm. Nyckel finns.

Slitage. Märken. Fläckar.

Utropspris
6 000 SEK