Design Övrigt
1233894
TAKLAMPA, WKR Leuchten (Werkstätten für Kunsthandwerkliche Raumleuchten), 1900-talets andra hälft.
Taklampa, wkr leuchten (werkstätten für kunsthandwerkliche raumleuchten), 1900-talets andra hälft.

Taklampa av förkromad metall. 16 ljusarmar. Etikettmärkt WKR. Höjd 100 cm.

Ej funktionstestad. Smärre slitage. Vissa armar något sneda.

Anna Wessman
Anna Wessman
+46 (0)708 10 86 14

Utropspris
2 500 SEK