Allmoge
1234266

SPIKLYKTOR, två st, 1800-tal

Spiklyktor, två st, 1800-tal.
Spiklyktor, två st, 1800-tal.
Spiklyktor, två st, 1800-tal.
Spiklyktor, två st, 1800-tal.
Spiklyktor, två st, 1800-tal.
Spiklyktor, två st, 1800-tal.

Rund med konisk överdel. Genombruten dekor. Höjder ca 23-36 cm.

Rostangrepp. Åldersrelaterat slitage.

Fredrik Karlsson
Fredrik Karlsson
Gemmolog, värderare
+46 (0)767 81 06 06

Utropspris
2 500 SEK