BOKHYLLOR, 6 sektioner, 1900-talets andra hälft.

Fanerade med teak. Överdel med hyllplan. Klädda med bast. Bredd 79, djup 25, höjd 123, Underdel med dörrar och bakomliggande hyllplan. Bredd 79, djup 41, höjd 74 cm. Nyckel finns.

Slitage. Märken. Repor.

Utropspris
5 000 SEK