COLLIER, odlade pärlor, lås 18K guld med briljantslipade diamanter och smaragd
Stämplad CAI, Stockholm 1997. Diamanter totalt ca 0,16 ct. Smaragd ca 12 x 13 mm. Lås diameter ca 2,5 cm x 2,5 cm. Pärlor diameter ca 8 mm. Längd ca 47 cm. Total vikt 49 gram.
Bruksslitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.