Slipad dekor. Bestående av; Två karaffer med propp, höjd 31 cm. (En med stötskada) Två kannor med propp, höjd 23 cm. (en med klammerlagning vid mynning). 10 Champagneskålar, höjd 11,5 cm. (varierar lite i dekoration mot övriga servisen). 15 vinglas, höjd 11,5 cm. Nio grogglas, höjd 10,5 cm. 10 små nubbeglas, höjd 7,5 cm. 12 dessertvinsglas, höjd 8,5 cm. 2 udda små glas på fot, höjd 9-10 cm.
En karaff med stötskada, en kanna med lagning. Bruksslitage.