Design Övrigt
1235309
Tyra Lundgren
(Sverige, 1897-1979)
Tyra lundgren, skulptur, stengods, signerad.

TYRA LUNDGREN, skulptur, stengods, signerad.

Chamotterat stengods, glaserad i olika färger. Signerad med otydlig datering. Längd 19,5, höjd 10 cm.

Näbb med lagning.

Alexandra Xu
Alexandra Xu
+46 (0)707 15 77 12

Utropspris
5 000 SEK