Poul Cadovius, "Royal System", hyllsystem
Fanerade med teak. Bestående av:
6 st väggpaneler, bredd 80 cm, höjd 242 cm.
8 st skåps/lådmoduler, bredd 80 cm, djup 22-46 cm
12 st hyllplan, bredd 80 cm, djup 22-38 cm
13 st hyllkonsoller.
Slitage. Smärre skador. Ställvis blekt. Glasdörrar till vitrinskåp saknas. Beslag kan saknas. Ej fullständigt genomgånget.