Design Övrigt
1236258
Hans-Agne Jakobsson
(Sverige, 1919-2009)
Hans-agne jakobsson, taklampa, "t882", markaryd, 1960-70-tal.

HANS-AGNE JAKOBSSON, taklampa, "T882", Markaryd, 1960-70-tal.

Mässing och 26 skärmar i bruntonat glas, etikettmärkt Hans-Agne Jakobsson AB Markaryd Sweden T882, höjd ca 50 cm, diameter ca 60 cm.

Smärre slitage. En kupa saknas.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - N4
Jonatan  Jahn
Jonatan Jahn
Specialist design & modernt konsthantverk
+46 (0)703 92 88 60

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Auktionen avslutas

1 dag 5 timmar
2 500
243
289
Utropspris
6 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 2 700 SEK. Läs mer.
Budhistorik (2 bud)
4 aug 22:54
2 500 SEK
30 jul 21:10
1 000 SEK