Belysning Ljuskronor
1236304
LJUSKRONA, barockstil, 1900-talets första hälft
Ljuskrona, barockstil, 1900-talets första hälft.

Stomme av mässing. Behängd med prismor. för sex ljus. Diameter 51, höjd 80 cm.

Slitage. Märken. Ej funktionstestad.

Johanna Graflund
Johanna Graflund
Värderare, biträdande klockspecialist
+46(0)704 55 71 04

Slutpris
14 166
1 341
1 464
Utropspris
6 000 SEK
Budhistorik (31 bud)
27 maj 18:27
14 166 SEK
27 maj 18:27
13 666 SEK
27 maj 18:25
13 166 SEK
27 maj 18:25
12 666 SEK
27 maj 18:25
12 202 SEK