Design Övrigt
1236307
Karin Björquist
(Sverige, 1927-2018)
Karin bjÖrquist, servis, 28 delar, flintporslin, "svart ruter", gustavsberg, 28 delar.

KARIN BJÖRQUIST, servis, 28 delar, flintporslin, "Svart Ruter", Gustavsberg, 28 delar.

12 assietter 20 cm
12 koppar med fat, kopp diameter 10,5 cm
1 kanna med lock höjd 18,5 cm
1 tekanna med lock höjd 14 cm
1 sockerskål med lock höjd 8,5 cm
1 gräddkanna höjd 6,5 cm

6 assietter samt 1 tefat med mindre kantnagg/kantslitage.

Lisa Mothander
Lisa Mothander
+46 (0)767 81 06 02

Utropspris
2 500 SEK