HANS-AGNE JAKOBSSON, golvlampa, 1900-talets andra hälft.
Stomme av koppar. Textilklädd skärm. Höjd exk. skärm 105, totalhöjd 145 cm.
Slitage. Ej funktionstestad. Märken.