Konst Modern svensk konst
1236548
Max Walter Svanberg
(Sverige, 1912-1994)
Max walter svanberg, signerad max walter s och daterad -48. gouache 45,5 x 37,5 cm.

MAX WALTER SVANBERG, Signerad Max Walter S och daterad -48. Gouache 45,5 x 37,5 cm.

Utan titel. Signerad Max Walter S och daterad -48. Gouache 45,5 x 37,5 cm.

Ej examinerad ur ram. Lite smuts under glaset. Skrapmärke.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - T4
Proveniens

Galerie 1900-2000, Paris.
Privat samling.

Amanda Wahrgren
Amanda Wahrgren
Specialist modern konst, grafik
+46 (0)702 53 14 89

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Auktionen avslutas

3 timmar 23 minuter
5 000
478
536
Utropspris
18 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 5 200 SEK. Läs mer.
Budhistorik (1 bud)
29 jun 21:13
5 000 SEK