Design Övrigt
1236700

Taklampor, ett par, Italien, 1900-talets andra hälft.

Taklampor, ett par, italien, 1900-talets andra hälft.

Takfäste av mässing. Med dekor av rosafärgad glasmassa. Sex ljuspunkter vardera. Diameter cirka 40. Höjd cirka 55 cm.

Ej funktionstestad. Slitage. En glasprisma saknas. Någon skruv saknas

Klubbat pris
5 000
492
595
Utropspris
8 000 SEK
Budhistorik (3 bud)
3 maj 12:52
5 000 SEK
1 maj 11:11
1 100 SEK
27 apr 11:57
500 SEK