Marmorskiva. Front med låda och skåpdörr. Svängda ben. Längd 37 cm. Bredd 37 cm. Höjd 84 cm.
Åldersrelaterat slitage. Märken. Senare målning. Båda skåpen med lagningar på marmorskivorna