Madeleine Pyk – en samling F769

SÄNGBORD, ett par, rokokostil, 1900-talets andra hälft.

Marmorskiva. Front med låda och skåpdörr. Svängda ben. Längd 37 cm. Bredd 37 cm. Höjd 84 cm.

Åldersrelaterat slitage. Märken. Senare målning. Båda skåpen med lagningar på marmorskivorna

Utropspris
3 000 SEK