1236861
Kim Efremov
(Ryska federationen, 1933-2008)
Kim efremov, olja på duk, signerad och daterad 1980 a tergo.

KIM EFREMOV, olja på duk, signerad och daterad 1980 a tergo

I enrum med Lenin/110 år med Lenin. 130 x 120 cm.

Ytsmuts. Krackelyr. Mindre färgbortfall. Dåligt spänd duk.

Proveniens

Karl-Erik Johanssons samling.

Karl-Erik Johansson, "Samla sitt liv - konstälskarens bilderbok", Bokförlaget Arena 2010, sid. 176-177

Amanda Wahrgren
Amanda Wahrgren
Specialist modern konst, grafik
+46 (0)702 53 14 89

Slutpris
2 500
239
268
Utropspris
5 000 SEK
Budhistorik (3 bud)
4 jul 20:31
2 500 SEK
4 jul 20:31
2 000 SEK
26 jun 12:36
1 000 SEK