Konst Modern svensk konst
1236864
Bruno Ekström
(Sverige, 1941-1990)
Bruno ekstrÖm, olja på duk, signerad.

BRUNO EKSTRÖM, olja på duk, signerad

"Tre element". 42 x 62 cm.

Ytsmuts. Nålhål.

Proveniens

Karl-Erik Johanssons samling.

Karl-Erik Johansson, "Samla sitt liv - konstälskarens bilderbok", Bokförlaget Arena 2010, sid. 82-83

Amanda Wahrgren
Amanda Wahrgren
Specialist modern konst, grafik
+46 (0)702 53 14 89

Utropspris
3 000 SEK