Design Möbler
1236869
Folke Ohlsson
(Sverige)
Folke ohlsson, fåtöljer, ett par, monterey/5-162, bodafors, 1950/60-tal.

FOLKE OHLSSON, fåtöljer, ett par, Monterey/5-162, Bodafors, 1950/60-tal.

Stomme av ek med lösa textilklädda plymåer. Sitthöjd 35, bredd 75 cm.

Smärre slitage. Renoverad.

Utropspris
8 000 SEK