Klockor & Ur Golv & Väggur
1236906
STJÄRNSUNDSUR, 1800-talets första hälft.
StjÄrnsundsur, 1800-talets första hälft.

Golvur med målat fodral. Urtavla av mässing med sifferring av bly. Romerska siffror och timvisare. Ett lod och pendel medföljer. Höjd 227 cm. Nyckel finns.

Slitage. Senare målning. Ej funktionstestad. Ej genomgången.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - C2

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Auktionen avslutas

2 dagar 2 timmar
Inga bud
0
0
0
Utropspris
2 500 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 300 SEK. Läs mer.
Budhistorik (0 bud)