Harald Salomon

(Sverige, 1900-1990)
Harald Salomon
(Sverige, 1900-1990)

HARALD SALOMON, figurin, stengods, Rörstrand, omkring 1900-talets mitt.

I form av kvinna med hatt. Höjd ca 48 cm.

Smärre ytslitage.

Formgivare

Utropspris
3 000 SEK

Alexander Johansson
Alexander Johansson
Assisterande specialist konsthantverk
+46 (0)707 88 84 71