1236917
Harald Salomon
(Sverige, 1900-1990)
Harald salomon, figurin, stengods, rörstrand, omkring 1900-talets mitt.

HARALD SALOMON, figurin, stengods, Rörstrand, omkring 1900-talets mitt.

I form av kvinna med hatt. Höjd ca 48 cm.

Smärre ytslitage.

Utropspris
3 000 SEK