Konst Modern svensk konst
1237079
Eric Hallström
(Sverige, 1893-1946)
Eric hallstrÖm, olja på duk, signerad.

ERIC HALLSTRÖM, olja på duk, signerad

Vårlandskap med figur i sulky efter häst. 55 x 60 cm.

Krackelyr. Ytsmuts. Dåligt spänd duk.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - L129
Proveniens

Inköpt direkt av konstnären.
Bukowskis Auktioner, Stockholm, Moderna Höstauktionen 2006, kat nr 77.

Amanda Wahrgren
Amanda Wahrgren
Specialist modern konst, grafik
+46 (0)702 53 14 89

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Auktionen avslutas

4 dagar 4 timmar
2 200
210
236
Utropspris
5 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 2 400 SEK. Läs mer.
Budhistorik (3 bud)
6 jul 9:03
2 200 SEK
3 jul 22:28
2 000 SEK
3 jul 21:40
300 SEK