1237145
VÄGGUR möjligen Mjölby Intarsia, 1940-tal
VÄggur möjligen mjölby intarsia, 1940-tal.

Fanerad med mahogny med flera träslag, 46x33 cm, batteridrivet ur

Åldersrelaterat slitage. Ej genomgången. Ej funktionstestad. Fanerskador. Senare verk

Övrigt

Inköpt 1945 enligt anteckning a tergo

Patrik Ljungcrantz
Patrik Ljungcrantz
+46 (0)767 81 06 13

1 111
106
119
Utropspris
2 500 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (2 bud)
18 jun 13:48
1 111 SEK
17 jun 22:57
300 SEK