Militaria Vapen
1237194
SLAGLÅSGEVÄR, svenskt-brittiskt, 1700-tal.
SlaglÅsgevÄr, svenskt-brittiskt, 1700-tal.

Subsidiegevär ändrat till slaglås 1851. Märkt Tower. Längd 139 cm.

Åldersrelaterat slitage.

Utropspris
2 500 SEK