Silver Övrigt
1237242
Rokoko
Dryckeskanna, silver, mästarstämpel id, london 1773.

Dryckeskanna, silver, mästarstämpel ID, London 1773.

Invändigt förgylld. Rikt driven och ciselerad dekor, fällbart lock och svängd hänkel. Höjd 20,5 cm. Vikt 790 gram.

Senare gravyr. Smärre slitage.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - V5
Lisa Mothander
Lisa Mothander
+46 (0)767 81 06 02

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Slutpris
10 021
948
1 035
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (41 bud)
28 maj 15:55
10 021 SEK
9
28 maj 15:55
9 821 SEK
9
28 maj 15:55
9 800 SEK
28 maj 15:55
9 600 SEK
28 maj 14:41
8 600 SEK